بلعم بن باعورا کی بود؟

خداوند تعالی پیغمبر خود رسول اکرم(ص) را دستور داد که داستان بلعم ابن باعورا را برای مردم بخواند تا بلعم ابن باعورای زمان خود را بشناسند و دچار انحراف و لغزش نشوند.

بنابر این در قرآن کریم، سوره اعراف آیه(175-176) آمده است.

برآنها بخوان سرگذشت آن کس( در منابع تاریخ<<بلعم باعورا>> ذکر شده است) را که آیات خود را به او دادیم ولی سرانجام، خود را از آن محروم  ساخت و شیطان در پی او افتاد و از گمراهان شد.

آیه شریفه، سرنوشت مردی از بنی اسرائیل را بیان می کند که او نخست در صف مومنان و حاملان آیات و علوم الهی بود، اما بر اثر تبعیت از هوا و هوس وغلتیدن در گناه و آلودگی  های فکری، تابع شیطان شده و گمراه گردید  .

به فرموده امام رضا(ع) وی اسم اعظم می دانست و دعایش مستجاب می شد ولی به دربار فرعون راه یافت و در صف دشمنان حضرت موسی(ع) قرار گرفت. با اینکه در ابتدا مبلغ دین حضرت موسی(ع)  و از پیروان وعلاقمندان او بود و  خلاصه در جبهه حق قرار داشت، در اثر جنگ نرم عاقبتش به ضلالت کشیده شد و به تبع  وی  کثیری از مردم از جبهه حق خارج و به  فرعون پیوستند.(( فاتبعه الشیطان فکان من الغاوین)

واعتبروا یا اولی الا بصار

/ 1 نظر / 17 بازدید
www.hostexhibition.com نمايشگاه هاست

با سلام به شما دوست عزيز : از سايت من ديدن کنيد براي شما يک پيشنهاد خوب دارم تبديل و بلاگ شما به سايت دائمي هاستينگ رايگان هديه ما به شما با من در تماس باشين يا هو اي دي host_iran هاست,هاست رايگان,هاستينگ,فروش هاست,خريد هاست,سرور مجازي,وي پي اس ------------------- يک سايت جديد براي اپلود فايل ها و عکس ها بدون محدوديت مي توانيد عضوش بشين و تا يک ترا بايت فضاي رايگان داشته با شيد تازه در ازاي دانلود هر فايلتون هم و يا معرفي زير گروه که عضو ويزه سايت شوند پول در بيارين و تا روزانه 20 دلار در امد داشته باشين .... براي دانلود از لينک هاتون لينک مستقيم تو وبلاگتون بزاريد و کلي امکانات ديگه دوست داشتين حتما به ما سر بزنيد updap دات کام ------------------- فروش نرم افزار ارسال پست اتوماتيک به وبلاگ هاي پرشين بلاگ نرم افزار انتقال مطلب از فيد به پرشين بلاگ ارسال پست اتوماتيک از RSS به وبلاگ هاي پرشين بلاگ با من در تماس باشين براي خريد نرم افزار هديه من به شما يک پنل رايگان براي ارسال تبليغات در وايبر براي گرفتن پنل تحت وب خود به من ايميل بزنيد cc-ir دات کام